Hiti i Dites
Peja
Komuna e Pejës
KF Besa Pejë
KB Peja
KosovAlb
User Blogs
U vizitua
· Mirjeta[3528]
· MeGi[3117]
· Ylli[3079]
· The best of Peja[2950]
· Pleo[2783]

Se fundi u ndryshua
· MeGi
· Ylli
· enes sulejmani
·
· Mirjeta

· Te gjitha Bloget
HITE 2010
Ndegjo HITE 2014:

Shoutbox
Vetëm anëtareve u lejohet postimi.


01. Mai 2015 09:15
Shock

26. September 2014 00:10
Po a jeni ? si jeni? ah sa keq po me vjen si duket u shuh kjo faqe

13. Juli 2014 20:11
Si ju kame o miqët e faqes, a jeni mire?

11. Juni 2014 21:27
Shock Shock Shock Shock Shock Shock Shock Shock Shock

22. Dezember 2013 15:42
A eshte kushe gjalle kendej ???? si do qe te jeni ju pershendes dhe ju uroje festat Wink

Shoutbox Arhiva
Hyrja
Nofka juaj

FjalkalimiKeni harruar Fjalkalimin?
AAK e Kosovës
User Online
· Mysafirë Online: 2
· Anëtar Online: 0


· Anëtar të regjistruar: 493
· Anëtar i RI: Rrushi

Sondazh
Çka ju pelqen më se shumti në Pejë ?

Mentaliteti i njerzve në Pejë

Uji dhe Ushiqmi në Pejë

Vajzat e bukura në Pejë

Djemt e bukur në Pejë

Veturat e bukura në Pejë

Ajëri i paster në Pejë

Qyteti i Pejës në terësi

Mundesit argetuese në Pejë

  Tema Shiquar Pergjigjur Afishimi fundit
Pershendetje Speciale
Përshendetje dhe Urime
6863 61 Mirjeta
26-09-2014 00:26
Këngë për 100 vjetorin e...
Events & Party
2039 0 Ylli
26-11-2012 22:19
Urime 28 Nëntori Dita e Fl...
Tema të tjera, të ndryshme
4235 3 Mirjeta
25-11-2012 19:49
Hiti i ditës
Video Shqipë
7954 50 Mirjeta
19-11-2012 17:52
Derbi Kuq e Zi Zvicer - Shq...
Sporti dhe sportdashësit
1804 0 MeGi
09-09-2012 07:45
Çfarë do i thonit në kë...
Diskutim rreth fejeses, marteses & bashkjetes
2105 8 Mirjeta
22-01-2012 21:03
Çka do të Ndryshonit tek ...
Tema të tjera, të ndryshme
1876 7 Mirjeta
22-01-2012 21:01
Cima - Nusja e Kullerit 2012
Video me Humor Shqip
1508 1 Mirjeta
22-01-2012 20:55
`Happy New Year`2012
Përshendetje dhe Urime
1357 0 MeGi
31-12-2011 13:19
Pershkruani gjendjen tuaj!
Bota Sociale/Shoqërore
1854 7 Mirjeta
18-12-2011 15:18
AAK: Muhaxheri nuk i solli asnjë të mirë Pejës
Nuk është realizuar as minimumi i premtimeve kolosale gjatë fushatës zgjedhore të LDK-së në Pejë dhe kryetarit të saj, Gazmend Muhaxheri. Kështu ka vlerësuar Dega e AAK-së në Pejë, në një konference për media, që udhëhiqej nga ish-kryetari i Komunës së Pejës, Ali Berisha

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë, ka prezantuar monitorimin që e ka zhvilluar gjatë këtyre 100 ditëve të para të qeverisjes lokale, duke përcjellur punën e organeve...
LDK si deputetët serbë votuan kundër futjes në rend të ditës të Ligjit për Veteranët e Luftës
Në seancën e sotme, deputetët e LDK dhe të komunitetit serb të Kuvendit të Kosovës kanë votuar kundër futjes në rend dite Ligjin për Veteranët e Luftës me procedurë të shmangur.

Nga 93 deputetë sa ishin në sallë, 62 votuan për, 31 kundër dhe 2 abstenuan. Për miratimin e tij janë dashur 2/3 e votave, që i bie se janë dashur 64 vota në mënyrë që ky Ligj të futet në rend dite...
AAK: Shkalla e varfërisë si në vitin 2000
Kosova është në vendin e fundit në nivelin e zhvillimit ekonomik. Sot, është pothuajse e njëjta varfëri si në vitin 2000. Por një ekonomi formale dhe korrupsioni në një shkallë më të ulët, janë ato me të cilat Kosova mund të ketë një zhvillim ekonomik më të mirë. Kështu u tha në një takim mes kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ekspertëve të ekonomisë të kësaj partie dhe studentëve të Fakultetit Ekonomik në Universitetin të Prishtinës.

Haki Shatri, ekspert i ekonomisë në AAK, tha shkalla e papunësisë në Kosovë, prek të rinjtë, femrat dhe banorët e zonave rurale....
Oficerët e lartë të Betejës së Koshares, në listën e AAK-së!
Sipas disa burimeve, oficerët që kanë marrë pjesë në Betejën e Koshares, pritet t’i bashkohen Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Nga burime të Ditapress, thuhet se komandanti i Brigadës 138 “Agim Ramadani”, Gjenerali Rrustem Berisha, aktualisht udhëheqës i Departamentit për Politika të Mbrojtjes dhe Sigurisë (DPMS) pranë AAK-së, Koloneli, Musa Gjakova epror i karrierës, dhe Major Bahri Gashi (PhD) në Shkencat Politike dhe të Sigurisë, aktualisht zv kryesues i Departamentit për Politika të Mbrojtjes dhe Sigurisë (DPMS) pranë AAK-së , janë kandidatët potencialë që priten të zyrtarizohen në listën e AAK –së për zgjedhjet e ardhshme parlamentare....
AAK e LDD, planifikojnë koalicion me LDK
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Dardanisë konsiderojnë se përsëritja e formulës qeverisëse të viti 2004 do të ishte opsioni më i mirë për zgjidhjen e problemeve për qytetarët e vendit. Sipas liderëve të këtyre dy subjekteve politike pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare në vend, do të ishte i mirëseardhur një kolacion me LDK-në me ç’rast kësaj partie do t’i takonte posti i Presidentit të vendit, Ramush Haradinaj do të ishte kryeministër, ndërsa Nexhat Daci kryetar i Kuvendit....

Ramush Haradinaj Pejë Peje Peja Dukagjin AAK Ali Berisha Rugova Sofra Pejane Aleanca