Hiti i Dites
Peja
Komuna e Pejës
KF Besa Pejë
KB Peja
KosovAlb
User Blogs
U vizitua
· Mirjeta[3067]
· Ylli[2699]
· MeGi[2655]
· The best of Peja[2546]
· Pleo[2378]

Se fundi u ndryshua
· MeGi
· Ylli
· enes sulejmani
·
· Mirjeta

· Te gjitha Bloget
HITE 2010
Ndegjo HITE 2014:

Shoutbox
Vetëm anëtareve u lejohet postimi.


26. September 2014 00:10
Po a jeni ? si jeni? ah sa keq po me vjen si duket u shuh kjo faqe

13. Juli 2014 20:11
Si ju kame o miqët e faqes, a jeni mire?

11. Juni 2014 21:27
Shock Shock Shock Shock Shock Shock Shock Shock Shock

22. Dezember 2013 15:42
A eshte kushe gjalle kendej ???? si do qe te jeni ju pershendes dhe ju uroje festat Wink

29. November 2012 20:30
Persh.. te gjitheve dhe njekohesisht faleminderit per urimet, gjithashtu dhe juve shum urime , po nje Urim special shkone per te gjithe adhuruesit e Ramush Haradinaj qe shum mire me erdhi qe u liru me

26. November 2012 21:12
URIME TE GJITHEVE 100 VJETORI PAVARESISE.

26. November 2012 07:39
pershendetje te gjith stafin,antaret dhe shikuesit e faqes, ne vecanti prsh Yllin, Megin dhe Mirjeten,administr
atoret e dalluar te faqes.kohet e fundit te gjith keni humbur,nga jeni,duhet ta ringjalli

21. November 2012 21:06
Wink

21. November 2012 16:40
Pershendetje te perzemerta per te gjith e posaqerisht nje pershe.... speciale per,Mirjeten shpresoj se jeni mir e duke jav kujtuar se jam shendosh dhe mire. tunggggg

19. November 2012 21:37
Naten e mire per sonte

Shoutbox Arhiva
Hyrja
Nofka juaj

FjalkalimiAkoma Jo Anëtare?


Keni harruar Fjalkalimin?
AAK e Kosovës
User Online
· Mysafirë Online: 5
· Anëtar Online: 0


· Anëtar të regjistruar: 493
· Anëtar i RI: Rrushi

Sondazh
Çka ju pelqen më se shumti në Pejë ?

Mentaliteti i njerzve në Pejë

Uji dhe Ushiqmi në Pejë

Vajzat e bukura në Pejë

Djemt e bukur në Pejë

Veturat e bukura në Pejë

Ajëri i paster në Pejë

Qyteti i Pejës në terësi

Mundesit argetuese në Pejë

  Tema Shiquar Pergjigjur Afishimi fundit
Pershendetje Speciale
Përshendetje dhe Urime
5690 61 Mirjeta
26-09-2014 00:26
Këngë për 100 vjetorin e...
Events & Party
1627 0 Ylli
26-11-2012 22:19
Urime 28 Nëntori Dita e Fl...
Tema të tjera, të ndryshme
3719 3 Mirjeta
25-11-2012 19:49
Hiti i ditës
Video Shqipë
7008 50 Mirjeta
19-11-2012 17:52
Derbi Kuq e Zi Zvicer - Shq...
Sporti dhe sportdashësit
1283 0 MeGi
09-09-2012 07:45
Çfarë do i thonit në kë...
Diskutim rreth fejeses, marteses & bashkjetes
1663 8 Mirjeta
22-01-2012 21:03
Çka do të Ndryshonit tek ...
Tema të tjera, të ndryshme
1442 7 Mirjeta
22-01-2012 21:01
Cima - Nusja e Kullerit 2012
Video me Humor Shqip
1136 1 Mirjeta
22-01-2012 20:55
`Happy New Year`2012
Përshendetje dhe Urime
990 0 MeGi
31-12-2011 13:19
Pershkruani gjendjen tuaj!
Bota Sociale/Shoqërore
1405 7 Mirjeta
18-12-2011 15:18
AAK: Muhaxheri nuk i solli asnjë të mirë Pejës
Nuk është realizuar as minimumi i premtimeve kolosale gjatë fushatës zgjedhore të LDK-së në Pejë dhe kryetarit të saj, Gazmend Muhaxheri. Kështu ka vlerësuar Dega e AAK-së në Pejë, në një konference për media, që udhëhiqej nga ish-kryetari i Komunës së Pejës, Ali Berisha

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë, ka prezantuar monitorimin që e ka zhvilluar gjatë këtyre 100 ditëve të para të qeverisjes lokale, duke përcjellur punën e organeve...
LDK si deputetët serbë votuan kundër futjes në rend të ditës të Ligjit për Veteranët e Luftës
Në seancën e sotme, deputetët e LDK dhe të komunitetit serb të Kuvendit të Kosovës kanë votuar kundër futjes në rend dite Ligjin për Veteranët e Luftës me procedurë të shmangur.

Nga 93 deputetë sa ishin në sallë, 62 votuan për, 31 kundër dhe 2 abstenuan. Për miratimin e tij janë dashur 2/3 e votave, që i bie se janë dashur 64 vota në mënyrë që ky Ligj të futet në rend dite...
AAK: Shkalla e varfërisë si në vitin 2000
Kosova është në vendin e fundit në nivelin e zhvillimit ekonomik. Sot, është pothuajse e njëjta varfëri si në vitin 2000. Por një ekonomi formale dhe korrupsioni në një shkallë më të ulët, janë ato me të cilat Kosova mund të ketë një zhvillim ekonomik më të mirë. Kështu u tha në një takim mes kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ekspertëve të ekonomisë të kësaj partie dhe studentëve të Fakultetit Ekonomik në Universitetin të Prishtinës.

Haki Shatri, ekspert i ekonomisë në AAK, tha shkalla e papunësisë në Kosovë, prek të rinjtë, femrat dhe banorët e zonave rurale....
Oficerët e lartë të Betejës së Koshares, në listën e AAK-së!
Sipas disa burimeve, oficerët që kanë marrë pjesë në Betejën e Koshares, pritet t’i bashkohen Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Nga burime të Ditapress, thuhet se komandanti i Brigadës 138 “Agim Ramadani”, Gjenerali Rrustem Berisha, aktualisht udhëheqës i Departamentit për Politika të Mbrojtjes dhe Sigurisë (DPMS) pranë AAK-së, Koloneli, Musa Gjakova epror i karrierës, dhe Major Bahri Gashi (PhD) në Shkencat Politike dhe të Sigurisë, aktualisht zv kryesues i Departamentit për Politika të Mbrojtjes dhe Sigurisë (DPMS) pranë AAK-së , janë kandidatët potencialë që priten të zyrtarizohen në listën e AAK –së për zgjedhjet e ardhshme parlamentare....
AAK e LDD, planifikojnë koalicion me LDK
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Dardanisë konsiderojnë se përsëritja e formulës qeverisëse të viti 2004 do të ishte opsioni më i mirë për zgjidhjen e problemeve për qytetarët e vendit. Sipas liderëve të këtyre dy subjekteve politike pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare në vend, do të ishte i mirëseardhur një kolacion me LDK-në me ç’rast kësaj partie do t’i takonte posti i Presidentit të vendit, Ramush Haradinaj do të ishte kryeministër, ndërsa Nexhat Daci kryetar i Kuvendit....
Daut Haradinaj: Qeveria e ardhshme AAK-LDK, PDK në opozitë
Kemi thënë se s'bëjmë koalicion me PDK'në nëse Thaçi është Kryeministër. Ka ardhur koha që partia në pushtet të shkojë në opozitë për t'u pastruar. Zgjidhja më e mirë për Kosovën është një koalicion AAK-LDK. Blerim Shala po e kryen punën si duhet edhe në dialog, edhe në Aleancë. FARK'u i Bujar Bukoshit më shumë ka ekzistuar si bindje politike. Vrasjet e pasluftës duhet të zbardhen. Nëse AAK mendon se i sjell vota, atëherë kandidoj përsëri për deputet. Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të AAK'së, Daut Haradinaj flet për Express.

Express: Ku është AAK pak muaj para zgjedhjeve nacionale?....
Berisha: Vizat, edhe një dëshmi më tepër e neglizhencës qeveritare
Ish-kryetari i Komunës dhe kryetari aktual i Degës së AAK-së në Pejë, Ali Berisha, ka shprehur mllefin e tij për gjendjen e krijuar në Kosovë, si pasojë e mungesës së lëvizjes së lirë, duke fajësuar Qeverinë aktuale për neglizhencë.

Në një postim në Facebook, Berisha ka thënë se “Kosova si i vetmi vend në rajon nuk ka mundësi lëvizje të lirë e pa viza, të paktën as për klube sportive si KB PEJA që humb një ndeshje me rezultat zyrtar pa asnjë faj të klubit ose lojtarëve”....
Albin Kurti (patrioti) i jep fund beqarisë me norvegjeze
Sipas mediave në vend, Albin Kurti më në fund e bëri atë që mediat tash e sa kohë e kishin parlajmarëruar: martesën me norvegjezen Rita Augestad Kndusen! Nga i njejti burim është marrë vesh se sot Albini dhe Rita kanë vënë kurorë ndëresa ende nuk është bërë e ditur nëse norvegjezja do ta merr edhe mbiemrin e tash bashkëshortit të saj Kurtit.

Përndryshe Albin Kurti do të jetë kështu politikani i parë i Kosovës, pas Behgjet Pacollit, në mos edhe krejt hapësirave shqiptare që është i martuar me një shtetase të huaj. Edhepse herë i “vulosur” e herë i “damkosur” si njëri prej ithtarëve më të mëdhenjë të bashkimit të trojeve shqiptare dhe kritikues i ashpër i bashkësisë ndërkombëtare kur shqiptarët dhe e drejta e tyre historike për bashkëjetesë në një shtet janë në pyetje, duket Albin Kurtin dashuria për norvegjezen e ka pushtuar aq shumë saqë nuk sheh ndonjë problem që ajo nuk është shqiptare
Njëqind të rinjë aderojnë në AAK (Video)
Sipas Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës afër 100 të rinj dhe të reja i janë bashkuar këtij subjekti të shtunën.

Kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj ka thënë se secilën ditë më shumë njerëz nga të gjitha pjesët e Kosovës po i bashkohen konceptit dhe vizionit të AAK, e që sipas tij, ky vizion është qeverisja e mirë.

Ai ka bërë thirrje për mobilizim duke kërkuar shkarkimin e Qeverisë së Hashim Thaçit, meqë sipas tij, Kosova po shkon dëm me këtë qeverisje.

Duke folur për rininë Haradinaj ka thënë se njëri prej resurseve kryesore të Kosovës është edhe rinia....

Ramush Haradinaj Pejë Peje Peja Dukagjin AAK Ali Berisha Rugova Sofra Pejane Aleanca